Červenec 2007

Srandovne obrazky

31. července 2007 v 15:46 | $@®βµ©™+NickW@l™ |  Vtipy

Harry Potter 5

30. července 2007 v 20:05 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Harry Potter

Harry Potter and the Deathly Hallows (Book 7)

30. července 2007 v 17:03 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Harry Potter

Harry Potter and the Deathly Hallows (Book 7)

Joanne K. Rowling · Vydavateľstvo: Bloomsbury, 2007

Harry Potter and the Deathly Hallows (Book 7) (Joanne K. Rowling)

pozri veľký náhľad
Bežná cena:
949 Sk
Naša cena:
850 Sk

Ušetríte:
10% (99 Sk)
[TOP10] Tento titul je 4. najpredávanejší na martinus.skZvyčajne posielame do 9 dní

anglický jazykSéria: Harry Potter
Orientačná cena v euro: €24.29
Ďalšie detaily: 608 strán · pevná väzba · rozmer 12,8x19,6 cm · anglický jazyk · ISBN 9780747591054 · titul bol vydaný 21.7.2007


O titule
Harry čaká na Privátnej ceste. Fénixov Rád prichádza, aby ho čo najbezpečnejšie presunul preč od Voldemorta a jeho pomocníkov. Ale čo bude Harry robiť potom? Ako môže splniť dôležitú a zdanlivo nemožnú úlohu, ktorú mu zanechal profesor Dumbledore?

Harry bol poverený ťažkou, nebezpečnou a zdanlivo nesplnitelnou úlohou: nájsť a zničiť všetky zostávajúce Voldemortove horcruxy. Ešte nikdy sa necítil tak sám a ešte nikdy nemusel čeliť tak strašne vyzerajúcej budúcnosti. Ale Harry v sebe musí nájsť silu aby splnil túto úlohu. Musí opustiť bezpečné a priateľské útočište v Brlohu a nasledovať bez strachu a váhania neúprosnú cestu, ktorá pred ním leží.

V poslednom, siedmom dieli série Harry Potter odhalí J.K.Rowlingová tak dlho očakávané odpovede na mnoho nezodpovedaných otázok. Strhujúco napísaný príbeh, ktorý sa zamotá a zase rozmotá a ktorý Vás pohltí dychberúcou rýchlosťou deja len potvrdzuje, že autorka je skvelou rozprávačkou a že jej knihy budú ľudia čítať znovu a znovu.


Názov siedmeho dielu v angličtine bude Harry Potter and the Deathly Hallows, čo môžeme voľne preložiť ako:

Harry Potter a Smrteľné vysvätenie
Harry Potter a Smrtiace vysvätenie


Homer hra

30. července 2007 v 16:49 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Simpsonovci

Simpsonovi

30. července 2007 v 10:04 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Simpsonovci

Simpsonovi

Simpsonovi (angl. The Simpsons) je americký animovaný seriál vyráběný režisérem Mattem Groeningem v produkci Jamese L. Brookse pro televizi FOX. Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem v historii americké televize, k datu 15. března 2007 má 18 sérií a 393 epizod. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetimunutový seriál, ale jako dvouminutový skeč v Show Tracey Ullmanové, kterou tehdy vysílala americká televizní stanice Fox. Kresby skečů byly neumělé a celkem během tří sezón vzniklo 29 skečů.
Poté vznikl první díl řádných dvacetiminutových epizod s názvem Vánoce u Simpsonových (angl. Simpsons Roasting on an Open Fire), seriál měl obrovský úspěch a tak byl přesunut do hlavního vysílacího času.

Obsah

[skrýt]
//<![CDATA[ if (window.showTocToggle) { var tocShowText = "zobrazit"; var tocHideText = "skrýt"; showTocToggle(); } //]]>

[editovat] Námět

Matt Groening, tvůrce seriálu Matt Groening, tvůrce seriálu
Základní koncept Simpsonů vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut, kdy seděl v čekárně u producenta Jamese L. Brookse, kterému měl dát námět na animovaný seriál. Groening původně uvažoval, aby byl seriál podle jeho comicsových stripů Life in Hell, pak ho napadl námět na Simpsonovy.

[editovat] Rodina Simpsonových

genealogický strom rodiny Simpsonů genealogický strom rodiny Simpsonů
Při volbě jmen mnoha postav seriálu se nechal Matt Groening inspirovat svým nejbližším okolím:
Základní rodinu Simpsonových tvoří rodiče Homer Simpson a Marge Simpsonová, děti Bart, Líza a Maggie, pes Spasitel a kočka Sněhulka II., která však nešťastně zemřela v díle Já, robot (15. série). Líza si našla novou kočku Sněhulku III., která se jí nešťastně utopila v akváriu, i čtvrtá Lízina kočka Coltrane zemřela, tentokrát vypadla z otevřeného okna, až patá kočka, kterou Líza pojmenovala opět Sněhulka II. - ta jí zůstala. Další příbuzenstvo jsou Margiiny sestry Patty a Selma Bouvierovy, Homerův otec Abe, Homerova matka Mona Simpsonová, která je na útěku před zákonem, jeho nevlastní bratr Herbert Powell a nevlastní sestra, poprvé spatřena v epizodě Obtěžoval jsem anglickou královnu (angl. The Regina Monologues), až po postavy, které se nikdy neobjevily, pouze se o nich mluvilo. Mezi takové patří strýc Arthur či Homerův bratranec Frank, z kterého se později stala Františka, pak se dal k nějaké okultní sektě, kde mu říkají "Matka Shabooboo".
Místa, ve kterých se seriál odehrává jsou různorodá, nejčastěji se děj odehrává ve fiktivním městě Springfield, bydlišti většiny hlavních postav. A jak říká sám Matt Groening: I když pocházím ze Springfieldu v Illinois, název Springfield jsem zvolil proto, že je to jedno z nejčastějších jmen měst a osad v USA.

[editovat] Film

V roce 2006 se objevily zprávy, že Matt Groening souhlasí s celovečerní verzí seriálu. Film "The Simpsons Movie (Simpsonovi ve filmu)", uvedený 27. července roku 2007, má charakter dílu, "protaženého" do délky filmu.
Příběh filmu se točí kolem Homera, který zaviní největší katastrofu světa. Celý film je tvořen pomocí 2D technologie, narozdíl od mnoha 3D animovaných filmů (ale i ve filmu je několik 3D scén, evidentně renderovaných pomocí počítače). Většina kopií filmu má v ČR český dabing, stejný jako dabing seriálu.
Za pozornost stojí i fakt, že česky dabovaná verze filmu unikla na peer-to-peer sítě dříve, než verze anglická.

[editovat] Dabing

[editovat] Zajímavosti

[editovat] Ocenění

Simpsonovi v průběhu své televizní existence získali řadu ocenění. Jen tak náhodně: Bart Simpson byl časopisem Time vedle Franka Sinatry či Stevena Spielberga umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu. Simpsonovi mají také svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a také překonali dosavadní rekord seriálu Flinstoneovi v počtu epizod.

[editovat] Vtipy, kterých si každý nevšimne

Pokud se zpomaleně krokují jednotlivé snímky animace, je možno nalézt nečekané vtípky od tvůrců The Simpsons. Obvykle jde o nápisy, tváře postav známých osobností, které se mihnou v pozadí, děj v pozadí je v rozporu s logikou příběhu a podobně.

[editovat] Tabule

V úvodní znělce většiny dílů píše Bart na tabuli větu, kterou dostal za trest. Text věty je pokaždé jiný.

[editovat] Gauč

Většina dílů obsahuje i drobný vtípek, kdy rodina usedá na gauč před televizi a během této činnosti se jí přihodí drobný problém. Tato scénka bývá pro každý díl jiná, jsou však i případy, kdy se opakuje vtípek z dříve vysílané epizody.

[editovat] Speciální čarodějnické díly

V těchto dílech se objevují parodie na nejrůznější horory (Noční můra v Elm street, Osvícení apod.), obvykle zemře několik postav a objevují se i nové postavy (např. mimozemšťané Kang a Kodos). Díly obvykle nemají s celkovým dějem nic společného (kvůli poměrně časté smrti hlavních postav).

simpsonovci_cz - Homer Smrtak

30. července 2007 v 9:49 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Simpsonovci

Simpsonovci - tornado

30. července 2007 v 9:46 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Simpsonovci

Simpsonovci - Motyl

30. července 2007 v 9:44 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Simpsonovci

Maroon 5 - This Love

30. července 2007 v 9:41 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Maroon 5

Relax (Take It Easy) Mika

29. července 2007 v 16:28 | $@®βµ©™+NickW@l™ |  Mika

Vtipne obrazky

27. července 2007 v 9:47 | $@®βµ©™+NickW@l™ |  Iné

WEBLIGHT

27. července 2007 v 9:45 | $@®βµ©™+NickW@l™
www.weblight.cz

SkyEurope bude létat z Prahy do Bratislavy

26. července 2007 v 8:20 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Správy
Bratislava- Nízkotarifové aerolinie SkyEurope začnou od zimního letového řádu létat z Prahy do Bratislavy. O nové lince se spekulovalo již dříve, definitivně ji potvrdil mluvčí firmy Jan Čamek. SkyEurope budou do Bratislavy létat dvakrát za den. Low-cost spojení mezi Prahou a Bratislavou zatím chybělo; jediným dopravcem, který létá na Slovensko, jsou České aerolinie.

Alitalia se možná nevyhne likvidaci

26. července 2007 v 8:19 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Správy
Řím- Pokud se vlajkového leteckého přepravce Alitalia nepodaří prodat, firmu pravděpodobně nečeká nic jiného než likvidace. V rozhovoru pro italský list Corriere della Sera to řekl ministr hospodářství Itálie Tommaso Pado-Schioppa. Vláda privatizaci několikrát odložila a teď z tendru odešli i klíčoví zájemci.

Maroon 5 - Wake up call

25. července 2007 v 10:26 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Maroon 5

PLS hlasuj za mna zde!!!

25. července 2007 v 10:02 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Náš Blog

PLS hlasuj za mna zde , zde and zde & zde !!! Aj tvoj hlas moze rozhodnut o vytazovy a ja tie hlasy fakt potrebujem!!!


Som späť z dovolenky

25. července 2007 v 9:59 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Iné

Tak som sa vráťil z Kréty a som zasa v Bratislave takže tu budem davať dalšie veci!!! Dam sem aj môj hotel kde som bol volá sa Pilot Beach Resort*****


Navstevnost za minuly tyden (16.7.2007 - 22.7.2007) je:

24. července 2007 v 16:55 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Počítadlo návštev

Navstevnost za minuly tyden (16.7.2007 - 22.7.2007) je:

Pondeli: 49

Utery: 47

Streda: 46

Ctvrtek: 59

Patek: 57

Sobota: 37

Nedele: 58Celkem: 353


Násilník brutálne zbil 11-ročné dievča

17. července 2007 v 16:00 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Správy
Násilník brutálne zbil 11-ročné dievča
11.07.2007 15:50 | Autor: dom. red., SITA
Našli ju v bezvedomí v pivnici, jej stav je kritický.

puta_ilustracka_01.jpgHrôza! Brutálny násilník Ladislav L. (26) z Čiernej nad Tisou surovo zmlátil iba 11-ročné dievčatko. Našťastie, polícia surovca zatkla a trebišovský vyšetrovateľ ho už obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví.

Kopal ju do tváre a hrudníka

,,Páchateľ dievčatko naadol v utorok večer v pivničných priestoroch obytného bloku na Jarnej ulici v Čiernej nad Tisou. Dievčinu bil, kopal do tváre, krku a hrudníka, čím jej spôsobil mnohopočetné poranenia," informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.

Našli ju v bezvedomí, jej stav je kritický

Maloletú našli dnes v ranných hodinách policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Kráľovský Chlmec ležať v bezvedomí pri nádobách na odpadky na spomínanej ulici. Dievčina bola s podozrením na vnútrolebečné poranenia prevezená do nemocnice v Košiciach. Jej stav je kritický.

Násilník je v cele, hrozí mu 12 rokov basy

,,Obvinený je umiestnený v cele policajného zadržania a bude daný návrh na jeho väzobné stíhanie. Na prípade intenzívne pracujú trebišovskí policajti, ktorí zisťujú páchateľov motív a ďalšie okolnosti prípadu. Na spáchaný zločin sa vzťahuje sadzba od päť do 12 rokov väzenia," dodala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.

Marihuanové pole za 200 miliónov dolárov

16. července 2007 v 16:00 | $@®βµ©™ & NickW@l™ |  Správy
Marihuanové pole za 200 miliónov dolárov
11.07.2007 18:28 | Autor: zahr. red.
Polícia ho našla úplne náhodou pri leteckej kontrole Santa Barbary.

drogy_marihuana_pole.jpgV odľahlej oblasti na juhu Kalifornie objavila americká polícia obrovské pole marihuany (ilustračná snímka).

Rástlo na ňom až 61-tisíc rastlín, ktorých hodnota sa odhaduje na 200 miliónov dolárov (t. j. asi 4,8 miliardy korún). Pole objavila policajná hliadka pri pravidelnej rutinnej leteckej kontrole nad oblasťou.

Následne vyslali na miesto strážcov poriadku, ktorí tam zadržali troch nelegálne prisťahovaných Mexičanov.