Simpsonovci

The Simpsons movie (Simpsnovi ve filmu)

11. srpna 2007 v 14:00 | $@®βµ©™ & NickW@l™
Tenoto film můžete stáhnout zde

Homer hra

30. července 2007 v 16:49 | $@®βµ©™ & NickW@l™

Simpsonovi

30. července 2007 v 10:04 | $@®βµ©™ & NickW@l™

Simpsonovi

Simpsonovi (angl. The Simpsons) je americký animovaný seriál vyráběný režisérem Mattem Groeningem v produkci Jamese L. Brookse pro televizi FOX. Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem v historii americké televize, k datu 15. března 2007 má 18 sérií a 393 epizod. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetimunutový seriál, ale jako dvouminutový skeč v Show Tracey Ullmanové, kterou tehdy vysílala americká televizní stanice Fox. Kresby skečů byly neumělé a celkem během tří sezón vzniklo 29 skečů.
Poté vznikl první díl řádných dvacetiminutových epizod s názvem Vánoce u Simpsonových (angl. Simpsons Roasting on an Open Fire), seriál měl obrovský úspěch a tak byl přesunut do hlavního vysílacího času.

Obsah

[skrýt]
//<![CDATA[ if (window.showTocToggle) { var tocShowText = "zobrazit"; var tocHideText = "skrýt"; showTocToggle(); } //]]>

[editovat] Námět

Matt Groening, tvůrce seriálu Matt Groening, tvůrce seriálu
Základní koncept Simpsonů vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut, kdy seděl v čekárně u producenta Jamese L. Brookse, kterému měl dát námět na animovaný seriál. Groening původně uvažoval, aby byl seriál podle jeho comicsových stripů Life in Hell, pak ho napadl námět na Simpsonovy.

[editovat] Rodina Simpsonových

genealogický strom rodiny Simpsonů genealogický strom rodiny Simpsonů
Při volbě jmen mnoha postav seriálu se nechal Matt Groening inspirovat svým nejbližším okolím:
Základní rodinu Simpsonových tvoří rodiče Homer Simpson a Marge Simpsonová, děti Bart, Líza a Maggie, pes Spasitel a kočka Sněhulka II., která však nešťastně zemřela v díle Já, robot (15. série). Líza si našla novou kočku Sněhulku III., která se jí nešťastně utopila v akváriu, i čtvrtá Lízina kočka Coltrane zemřela, tentokrát vypadla z otevřeného okna, až patá kočka, kterou Líza pojmenovala opět Sněhulka II. - ta jí zůstala. Další příbuzenstvo jsou Margiiny sestry Patty a Selma Bouvierovy, Homerův otec Abe, Homerova matka Mona Simpsonová, která je na útěku před zákonem, jeho nevlastní bratr Herbert Powell a nevlastní sestra, poprvé spatřena v epizodě Obtěžoval jsem anglickou královnu (angl. The Regina Monologues), až po postavy, které se nikdy neobjevily, pouze se o nich mluvilo. Mezi takové patří strýc Arthur či Homerův bratranec Frank, z kterého se později stala Františka, pak se dal k nějaké okultní sektě, kde mu říkají "Matka Shabooboo".
Místa, ve kterých se seriál odehrává jsou různorodá, nejčastěji se děj odehrává ve fiktivním městě Springfield, bydlišti většiny hlavních postav. A jak říká sám Matt Groening: I když pocházím ze Springfieldu v Illinois, název Springfield jsem zvolil proto, že je to jedno z nejčastějších jmen měst a osad v USA.

[editovat] Film

V roce 2006 se objevily zprávy, že Matt Groening souhlasí s celovečerní verzí seriálu. Film "The Simpsons Movie (Simpsonovi ve filmu)", uvedený 27. července roku 2007, má charakter dílu, "protaženého" do délky filmu.
Příběh filmu se točí kolem Homera, který zaviní největší katastrofu světa. Celý film je tvořen pomocí 2D technologie, narozdíl od mnoha 3D animovaných filmů (ale i ve filmu je několik 3D scén, evidentně renderovaných pomocí počítače). Většina kopií filmu má v ČR český dabing, stejný jako dabing seriálu.
Za pozornost stojí i fakt, že česky dabovaná verze filmu unikla na peer-to-peer sítě dříve, než verze anglická.

[editovat] Dabing

[editovat] Zajímavosti

[editovat] Ocenění

Simpsonovi v průběhu své televizní existence získali řadu ocenění. Jen tak náhodně: Bart Simpson byl časopisem Time vedle Franka Sinatry či Stevena Spielberga umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu. Simpsonovi mají také svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a také překonali dosavadní rekord seriálu Flinstoneovi v počtu epizod.

[editovat] Vtipy, kterých si každý nevšimne

Pokud se zpomaleně krokují jednotlivé snímky animace, je možno nalézt nečekané vtípky od tvůrců The Simpsons. Obvykle jde o nápisy, tváře postav známých osobností, které se mihnou v pozadí, děj v pozadí je v rozporu s logikou příběhu a podobně.

[editovat] Tabule

V úvodní znělce většiny dílů píše Bart na tabuli větu, kterou dostal za trest. Text věty je pokaždé jiný.

[editovat] Gauč

Většina dílů obsahuje i drobný vtípek, kdy rodina usedá na gauč před televizi a během této činnosti se jí přihodí drobný problém. Tato scénka bývá pro každý díl jiná, jsou však i případy, kdy se opakuje vtípek z dříve vysílané epizody.

[editovat] Speciální čarodějnické díly

V těchto dílech se objevují parodie na nejrůznější horory (Noční můra v Elm street, Osvícení apod.), obvykle zemře několik postav a objevují se i nové postavy (např. mimozemšťané Kang a Kodos). Díly obvykle nemají s celkovým dějem nic společného (kvůli poměrně časté smrti hlavních postav).

simpsonovci_cz - Homer Smrtak

30. července 2007 v 9:49 | $@®βµ©™ & NickW@l™

Simpsonovci - tornado

30. července 2007 v 9:46 | $@®βµ©™ & NickW@l™

Simpsonovci - Motyl

30. července 2007 v 9:44 | $@®βµ©™ & NickW@l™

Simpsonovci

12. června 2007 v 16:40 | S@®Bu©


Homer
Meno: Lisa Marie Simpsonová
Vek: 8 (o 2 roky a 38 dní mladšia od Barta)
Rodina: Homer, Marge, Bart, Maggie, Abe, Jacqueline, Patty, Selma, Herb
Zamestnanie: žiačka 2. triedy na Základnej Škole Springfield
Zamestnanie:
Student Springfield Elementary School (Springfieldská ZŠ) 2. trieda
Domov:
742 Evergreen Terrace Springfield NT 49007
Vek: 8
Dabing v USA:
Yeardley Smith
Prvné slovo:
Bart
Obľúbené TV programy:
Krusty the Clown a The Itchy & Scratchy Show
Maggie

Celé meno: Margaret Simpson
Zamestnanie:
Batoľa
Domov:
Maggie Simpson 742 Evergreen Terrace Springfield NT 49007
Vek:
1 rok
Cena:
$847.63
Nepriatelia:
deti so širokým obočím a Gerald.
Prvé slovo:
Tatík
15 vecí ktoré ste nevedeli o Simpsonovcoch

Táto svojrázna rodinka sa počas svojho života stala doslova celosvetovým fenoménom. Keď prišli budili pobúrenie - boli iní, neukazovali ideál, ale krutú realitu - rodinný život so všetkými jeho radosťami aj starosťami a hlavných hrdinov vrátane ich zlozvykov a slabých stránok. Máte pocit, že ich poznáte dokonale? E-é... Našli sme niekoľko zaujímavých informácií, ktoré mohli veľmi ľahko uniknúť vašej pozornosti. Tu sú...

· Pivár Homer a starostlivá Marge získali svoje mená po rodičoch "otca" Simpsonovcov Matta Groeninga. Ten má dokonca sestry Lisu a Meggie. Čo myslíte? Koho predstavuje nezbedný Bart?
· Na príprave Simsonovcov sa dnes podieľa spolu 10 scénáristov a až 100 animátorov.
· Seriál vyhral 18x Emmy!
· V Spojených štátoch je až 121 miest, ktoré sa volajú Springfield.
· Bartov najlepší kamoš Milhouse je pomenovaný po bývalom americkom prezidentovi Richardovi Milhousovi Nixonovi.
· Samotné meno Simpson vzniklo skrátením výrazu "son of simpleton", čo by sa dalo voľne preložiť ako "syn hlupáčika".
· Počas existencie seriálu sa v ňom objavilo mnoho celebrít - mali sme v ňom možnosť vidieť napríklad Tonyho Blaira, Britney Spears, Paula McCartneyho, Stinga, či Harryho Pottera.
· O význame seriálu svedčí aj pozornosť známych a vážených osobností, či už v pozitívnom alebo negatívnom slova zmysle. Napríklad bývalý prezident George Bush st. označil Simsonovcov za hrozbu, ktorá rúca ideály americkej rodiny.
· Homerova životná filozófia sa dá v krátkosti zhrnúť do troch viet: "Kry ma!", "Dobrý nápad, šéfe!", "Už to tak bolo, keď som prišiel!".

Animácie Simpsonovcov

30. května 2007 v 15:30 | SarBuc

Simpsonovci

homer3.gif(15 kb)No Barte!
Homer miminko??
Tak takhle jste Homera ještě neviděli. :o))

Cosi to zase provedl??
Chudinka
No jo děti.
No jo jak jinak Homere co?(Pro ty co Simpsoni sledují tak ví že takhle Homera můžeme vidět skoro pořád)Mezi ty co Simpsnovi sledují patří třeba má kámoška Péťa = Petra Reznáková= artep.tímto moc zdravím Péťu
Barte co to děláš?
Bacha nebo ti ten monitor ůplně rostřílí!!!
Homer se schovává
Homer přemýšlí, :-)
Homer trapčí :-!
Lízo už tě zase vyhodil učitel??
NO nedivím se !(Na začátku každejch Simpsonů)
 
 

Reklama